Bad Light District

Bad Light District to projekt powołany do życia przez Michała Smolickiego, perkusistę New York Crasnals. Obecnie promowany album „Science Of Dreams” jest trzecim w dorobku grupy i jednocześnie pierwszym nagranym w poszerzonym, pięcioosobowym składzie. Zespół prezentuje na nim nowe, w pełni dojrzałe brzmienie w którym słychać liczne odniesienia do psychodelii i nowofalowych korzeni, tak charakterystycznych dla debiutanckiego albumu „Simplifications” (2009, Ampersand Records). 
 
Pierwszy album, który ukazał się jako solowy projekt Michała był zarejestrowany przy gościnnym udziale wokalnym kolegów z macierzystej grupy. Płyta „Simplifications” była sporym zaskoczeniem i szybko zdobyła uznanie prasy. Z marszu trafiła na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych, a singlowy "Street Of Frozen Phantoms" wylądował na Liście Przebojów Programu Trzeciego.
 
Kolejnym punktem w dyskografii zespołu był album "Nothing Serious” zrealizowany pod czujnym uchem Michała Kupicza i wydany w 2012 roku nakładem krakowskiej Radiofonii. „Science Of Dreams” ukaże się w grudniu 2014 r. w katalogu labelu Music Is The Weapon. Wydawnictwo zapowiada singiel „Table Leg”, którego premiera odbędzie się 14 listopada 2014 r. 
 
Zespół Bad Light District tworzą obecnie: Michał Smolicki (gitara, wokal) Jacek Dąbrowski (klawisz), Łukasz Lembas (bas), Maciej Kozłowski (gitara) oraz Maciej Pietrzyk (perkusja). Bad Light District koncertuje w całym kraju, był także gościem festiwali (m.in. Green Zoo Festival, Feel’On, OFF Plus Camera) i grał u boku m.in. The Futureheads, Pauli i Karola, Indigo Tree, czy Babu Króla.
 
 
Oficjalna strona zespołu: badlightdistrict.com
Strona wydawcy: musicistheweapon.pl
Singiel do odsłuchu: badlightdistrict.bandcamp.com
Oficjalny fanpage: facebook.com/badlightdistrict
E-mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej w tej kategorii: « Lastryko Also With Razors »